Hallitus

Syrinx ry:n jäsenet tekevät järjestöstämme upean. Upea järjestö tarvitsee kuitenkin päätäntäelimen, joka mahdollistaa järjestön toiminnan senkin jälkeen kun osa jäsenistä ennen pitkään valmistuu. Tämän vuoksi jokaiselle kalenterivuodelle äänestetään hallitus, jonka tehtävänä on huolehtia jäsenistömme tarpeista parhaan kykymme mukaan.

Vuoden 2020 hallitus

Puheenjohtaja
Anette Ursin
anette.a.k.ursin@student.jyu.fi

Puheenjohtaja

  • Syrinxin johtohahmo
  • Delegointi ja jakaa hallituksen tehtävät
    • Pitää huolen, että hommat hoidetaan
  • Johtaa kokoukset
  • Hoitaa usein edustustehtäviä

Varapuheenjohtaja

Varapuheenjohtaja on mukana monessa. Hän on puheenjohtajan oikea käsi ja hoitaa puheenjohtajan tehtäviä hänen ollessa estyneenä.

Varapuheenjohtaja
Milja Mehtonen
milja.l.h.mehtonen@student.jyu.fi
Sihteeri/tiedotusvastaava
Pyry Alenius
pyry.at.alenius@student.jyu.fi

Sihteeri/tiedotusvastaava + kv-vastaava

  • Puheenjohtajan apuna ja käytettävissä
  • Pöytäkirjojen kirjoitus ja arkistointi
  • Jäsenrekisterin ylläpito
  • Yleinen tiedottaminen
    • Mm. Nettisivut
  • Yleinen joustavuus hallitustehtäviin suotavaa

Taloudenhoitaja

  • Huolehtii rahaliikenteestä
  • Maksaa laskut
  • Hoitaa pankkiasiat
  • Valvoo muun muassa, että osallistumismaksut on maksettu
Taloudenhoitaja
Katri Ketola
katri.m.c.ketola@student.jyu.fi
Yrityssuhde ja excursiovastaava
Riikka Jormakka
riikka.r.e.jormakka@student.jyu.fi

Yrityssuhde ja excursiovastaava

  • Huolehtii excursiotoiminnan sekä yrityssuhteiden ylläpidosta
  • Järjestää excursioita

Tapahtumakoordinaattori

  • Tapahtumatiimin pomo
  • Järjestää tapahtumia
  • Delegoi tapahtumien järjestämistä
  • Pitää huolta Syrren yhteistyökumppaneista ja sopimuksista
Tapahtumakoordinaattori
Laura Miettinen
laura.e.miettinen@student.jyu.fi
Tapahtumavastaava
Olga Ylönen
olga.h.ylonen@student.jyu.fi

Tapahtumavastaava

  • Huolehtii tapahtumien järjestämisestä yhdessä tapahtumakoordinaattorin kanssa

Tapahtumavastaava (3miot)

  • Huolehtii 3miot bileiden järjestämisestä
  • Huolehtii tapahtumien järjestämisestä yhdessä tapahtumakoordinaattorin kanssa
Tapahtumavastaava (3miot)
Lauri Kujala
lauri.h.t.kujala@student.jyu.fi
Kopinhoitaja/ympäristövastaava
Inka Ojanen
inka.k.ojanen@student.jyu.fi

Kopinhoitaja/ympäristövastaava

  • Huolehtii kopin viihtyvyydestä
  • Pitää huolta ja kirjaa Syrreläisten kahvinsaannista
  • Huolehtii naposteltavien tarjonnasta kokouksiin ja niitä vaativiin tapahtumiin.
  • Ympäristövaliokunnan kokouksiin osallistuminen

Liikunta- ja raittiusvastaava

  • Viikkottaisen liikuntavuoron järjestäminen
  • Liikuntakokeilujen järjestäminen
  • Huolehtii alkoholittomien tapahtumien riittävyydestä sekä muista alkoholittomien opiskelijoiden oikeuksista
Liikunta- ja raittiusvastaava
Jukka Särmälä
jukka.t.sarmala@student.jyu.fi
Luontoretkivastaava
Kerttu Kotala
kerttu.a.e.kotala@student.jyu.fi

Luontoretkivastaava

  • Huolehtii luontoretkistä
  • Järjestää eliörallit
  • Huolehtii muista luonnonläheisestä toiminnasta

SoPo KoPo Sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava

  • Pitää huolta kaikkien syrreläisten oikeuksista
  • Huolehtii palautteiden oikeanlaisesta läpikäymisestä
  • Pitää huolta yhdenvertaisuudesta
  • Pitää huolta syrreläisten hyvinvoinnista
  • Huolehtii epäkohtien ehkäisystä ja niihin oikeanlaisesta puuttumisesta
SoPo KoPo
Nelli Rauhala
nelli.f.rauhala@student.jyu.fi