Hallitus

Syrinx ry:n jäsenet tekevät järjestöstämme upean. Upea järjestö tarvitsee kuitenkin päätäntäelimen, joka mahdollistaa järjestön toiminnan senkin jälkeen kun osa jäsenistä ennen pitkään valmistuu. Tämän vuoksi jokaiselle kalenterivuodelle äänestetään hallitus, jonka tehtävänä on huolehtia jäsenistömme tarpeista parhaan kykymme mukaan.

Vuoden 2022 hallitus

Puheenjohtaja
Katri Ketola
katri.m.c.ketola@student.jyu.fi

Puheenjohtaja

  • Syrinxin johtohahmo
  • Delegointi ja jakaa hallituksen tehtävät
    • Pitää huolen, että hommat hoidetaan
  • Johtaa kokoukset
  • Hoitaa usein edustustehtäviä

Varapuheenjohtaja

Varapuheenjohtaja on mukana monessa. Hän on puheenjohtajan oikea käsi ja hoitaa puheenjohtajan tehtäviä hänen ollessa estyneenä.

Varapuheenjohtaja
Anne Lehtinen
anne.e.lehtinen@student.jyu.fi
Sihteeri + kv-vastaava
Ville Nieminen
ville.v.nieminen@student.jyu.fi

Sihteeri + kv-vastaava

  • Puheenjohtajan apuna ja käytettävissä
  • Pöytäkirjojen kirjoitus ja arkistointi
  • Jäsenrekisterin ylläpito

Taloudenhoitaja

  • Huolehtii rahaliikenteestä
  • Maksaa laskut
  • Hoitaa pankkiasiat
  • Valvoo muun muassa, että osallistumismaksut on maksettu
Taloudenhoitaja
 Ida-Louise Schoultz
louise.l.g.schoultz@student.jyu.fi
Tiedotusvastaava
Siiri Weckberg
syrinx.tiedotus@gmail.com

Tiedotusvastaava

  • Yleinen tiedottaminen
    • Mm. Nettisivut, instagram
  • Yleinen joustavuus hallitustehtäviin suotavaa

SoPo KoPo Sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava

  • Pitää huolta kaikkien syrreläisten oikeuksista
  • Huolehtii palautteiden oikeanlaisesta läpikäymisestä
  • Pitää huolta yhdenvertaisuudesta
  • Pitää huolta syrreläisten hyvinvoinnista
  • Huolehtii epäkohtien ehkäisystä ja niihin oikeanlaisesta puuttumisesta
SoPo KoPo
Tuisku Siirilä
tuisku.a.siirila@student.jyu.fi
Yrityssuhde ja excursiovastaava
 Matti Ojala
matti.t.ojala@student.jyu.fi

Yrityssuhde ja excursiovastaava

  • Huolehtii excursiotoiminnan sekä yrityssuhteiden ylläpidosta
  • Järjestää excursioita

Tapahtumakoordinaattori

  • Tapahtumatiimin pomo
  • Järjestää tapahtumia
  • Delegoi tapahtumien järjestämistä
  • Pitää huolta tapahtumien toteutumisesta Syrren yhteistyökumppaneiden kanssa
Tapahtumakoordinaattori
Aurora Ruotsalainen
aurora.h.ruotsalainen@student.jyu.fi
Tapahtumavastaava
Ella Honkanen
honkaeas@student.jyu.fi

Tapahtumavastaava

  • Huolehtii tapahtumien järjestämisestä yhdessä tapahtumakoordinaattorin kanssa

Tapahtumavastaava

  • Huolehtii tapahtumien järjestämisestä yhdessä tapahtumakoordinaattorin kanssa
Tapahtumavastaava
Juha-Pekka Savolainen
juha-pekka.jp.savolainen@student.jyu.fi
Kopinhoitaja/ympäristövastaava
Marija Merkurjeva
marija.m.merkurjeva@student.jyu.fi

Ympäristövastaava/Kopinhoitaja

  • Huolehtii kopin viihtyvyydestä
  • Pitää huolta ja kirjaa Syrreläisten kahvinsaannista
  • Huolehtii naposteltavien tarjonnasta kokouksiin ja niitä vaativiin tapahtumiin.
  • Ympäristövaliokunnan kokouksiin osallistuminen

Liikunta- ja raittiusvastaava

  • Viikkottaisen liikuntavuoron järjestäminen
  • Liikuntakokeilujen järjestäminen
  • Huolehtii alkoholittomien tapahtumien riittävyydestä sekä muista alkoholittomien opiskelijoiden oikeuksista
Liikunta- ja raittiusvastaava
Silja Koukka
silja.ae.koukka@student.jyu.fi
Luontoretkivastaava
Miia Vihervuori
miia.m.e.vihervuori@student.jyu.fi

Luontoretkivastaava

  • Huolehtii luontoretkistä
  • Järjestää eliörallit
  • Huolehtii muista luonnonläheisestä toiminnasta