Hallitus

Syrinx ry:n jäsenet tekevät järjestöstämme upean. Upea järjestö tarvitsee kuitenkin päätäntäelimen, joka mahdollistaa järjestön toiminnan senkin jälkeen kun osa jäsenistä ennen pitkään valmistuu. Tämän vuoksi jokaiselle kalenterivuodelle äänestetään hallitus, jonka tehtävänä on huolehtia jäsenistömme tarpeista parhaan kykymme mukaan.

Vuoden 2021 hallitus

Puheenjohtaja
Milja Mehtonen
milja.l.h.mehtonen@student.jyu.fi

Puheenjohtaja

  • Syrinxin johtohahmo
  • Delegointi ja jakaa hallituksen tehtävät
    • Pitää huolen, että hommat hoidetaan
  • Johtaa kokoukset
  • Hoitaa usein edustustehtäviä

Varapuheenjohtaja

Varapuheenjohtaja on mukana monessa. Hän on puheenjohtajan oikea käsi ja hoitaa puheenjohtajan tehtäviä hänen ollessa estyneenä.

Varapuheenjohtaja
Anette Ursin
anette.a.k.ursin@student.jyu.fi
Sihteeri/tiedotusvastaava
Laura Miettinen
laura.e.miettinen@student.jyu.fi

Sihteeri/tiedotusvastaava + kv-vastaava

  • Puheenjohtajan apuna ja käytettävissä
  • Pöytäkirjojen kirjoitus ja arkistointi
  • Jäsenrekisterin ylläpito
  • Yleinen tiedottaminen
    • Mm. Nettisivut
  • Yleinen joustavuus hallitustehtäviin suotavaa

Taloudenhoitaja

  • Huolehtii rahaliikenteestä
  • Maksaa laskut
  • Hoitaa pankkiasiat
  • Valvoo muun muassa, että osallistumismaksut on maksettu
Taloudenhoitaja
Katri Ketola
katri.m.c.ketola@student.jyu.fi
Yrityssuhde ja excursiovastaava
Kerttu Kotala
kerttu.a.e.kotala@student.jyu.fi

Yrityssuhde ja excursiovastaava

  • Huolehtii excursiotoiminnan sekä yrityssuhteiden ylläpidosta
  • Järjestää excursioita

Tapahtumakoordinaattori

  • Tapahtumatiimin pomo
  • Järjestää tapahtumia
  • Delegoi tapahtumien järjestämistä
  • Pitää huolta Syrren yhteistyökumppaneista ja sopimuksista
Tapahtumakoordinaattori
Vilma Tarkiainen
vilma.98.tarkiainen@student.jyu.fi
Tapahtumavastaava
Tuisku Siirilä
tuisku.a.siirila@student.jyu.fi

Tapahtumavastaava

  • Huolehtii tapahtumien järjestämisestä yhdessä tapahtumakoordinaattorin kanssa

Tapahtumavastaava

  • Huolehtii tapahtumien järjestämisestä yhdessä tapahtumakoordinaattorin kanssa
Tapahtumavastaava
Miina Heinonen
miina.m.heinonen@student.jyu.fi
Kopinhoitaja/ympäristövastaava
Siiri Nieminen
sisoniem@student.jyu.fi

Kopinhoitaja/ympäristövastaava

  • Huolehtii kopin viihtyvyydestä
  • Pitää huolta ja kirjaa Syrreläisten kahvinsaannista
  • Huolehtii naposteltavien tarjonnasta kokouksiin ja niitä vaativiin tapahtumiin.
  • Ympäristövaliokunnan kokouksiin osallistuminen

Liikunta- ja raittiusvastaava

  • Viikkottaisen liikuntavuoron järjestäminen
  • Liikuntakokeilujen järjestäminen
  • Huolehtii alkoholittomien tapahtumien riittävyydestä sekä muista alkoholittomien opiskelijoiden oikeuksista
Liikunta- ja raittiusvastaava
Jukka Särmälä
jukka.t.sarmala@student.jyu.fi
Luontoretkivastaava
Inka Ojanen
inka.k.ojanen@student.jyu.fi

Luontoretkivastaava

  • Huolehtii luontoretkistä
  • Järjestää eliörallit
  • Huolehtii muista luonnonläheisestä toiminnasta

SoPo KoPo Sosiaali- ja koulutuspoliittinen vastaava

  • Pitää huolta kaikkien syrreläisten oikeuksista
  • Huolehtii palautteiden oikeanlaisesta läpikäymisestä
  • Pitää huolta yhdenvertaisuudesta
  • Pitää huolta syrreläisten hyvinvoinnista
  • Huolehtii epäkohtien ehkäisystä ja niihin oikeanlaisesta puuttumisesta
SoPo KoPo
Ida Schoultz
ida-louise.l.g.schoultz@student.jyu.fi